takodobra.com

crvenajabuka.com

hladnopivo.hr

zabranjeno
-pusenje.com


croatia.org

crohoops.com
Šesti
I ove godine odlična posjećenost turnira

I ove godine odlična posjećenost turnira

Šesti noćni košarkaški turnir pod nazivom KBE STREETBALLipik2004 održan je od 16. do 21. kolovoza 2004. godine na košarkaškom igralištu Doma za djecu i mladež Lipik.

Nastupilo je 16 ekipa (najviše dosad) iz 7 županija (Grad Zagreb, Požeško-slavonska, Virovitičko-podravska, Koprivničko-križevačka, Bjelovarsko-bilogorska, Brodsko-posavska i Sisačko-moslavačka) i 10 gradova (Zagreb, Bjelovar, Virovitica, Koprivnica, Požega, Novska, Nova Gradiška, Daruvar, Lipik, Pakrac), s igračima čak iz Sinja, Splita i Londona čime je turnir po drugi put u povijesti dobio i međunarodni karakter.

Nastupilo je 30-tak drugoligaških igrača i 3 igrača s prvoligaškim iskustvom čime je kvaliteta turnira ove godine još više
porasla. Od 16 ekipa čak tri su bile iz Zagreba.
Cijeli turnir su sudili savezni suci Tomislav Prpić (A-1 liga), Damir Palavra i Sanjin Palavra (A-2 liga). Do finala su zasluženo stigle ekipe ZG PROM iz Zagreba i DŽINOVSKA DJECA ( lanjski 7 plin) iz Bjelovara i Virovitice.
Atraktivno igralište Doma za djecu i mladež Lipik

Atraktivno igralište Doma za djecu i mladež Lipik

Nažalost, prvu utakmicu finala pri rezultatu 8:5 za ZG PROM prekinulo je olujno nevrijeme koje je u potpunosti prekinulo turnir, ali i kasniji koncert Zabranjenog pušenja. Sporazumno, zbog nemogućnosti ponovnog okupljanja i odigravanja finalne serije, finalisti su podijelili prvu i drugu nagradu, a turnir po prvi put u povijesti dobiva dvostrukog pobjednika.

U utakmici za treće mjesto zagrebačka ekipa POŠAST bila je bolja od iznenađenja turnira, odlične daruvarske ekipe DARUVAR. U tricama je najbolji bio IGOR MUSULIN iz Naturalne mistike (Zagreb), a u zakucavanju MATKO PEVEC iz Toxic 2 (Nova Gradiška) čime postaje prvim igračem s osvojenim naslovima u tricama (2002. ) i zakucavanju (2004.)
Iako je olujno nevrijeme nepovratno prekinulo samu završnicu šestog streetballa gledatelji su ipak uspjeli uživati u vatrometu i svjetlosnom predstavljanju igrača. Frontman Zabranjenog pušenja Sejo Sexon obećao je, pred više od 50 ljudi, povratak i ponovni koncert iduće godine, a samom olujnom krahu turnira svjedočila je i televizijska ekipa HTV-a (Studio Bjelovar) koja je emitirala snimljeni prilog u emisiji "Dobro jutro Hrvatska" u ponedjeljak, 23. kolovoza 2004. godine.

Natjecanje u zakucavanju - svake godine sve veća konkurencija

Natjecanje u zakucavanju - svake godine sve veća konkurencija

I ove godine u funkciji je bio video - zid na kojem su prikazivane informacije o turniru, rezultati i rasporedi utakmica, kratki filmovi i dokumentarci, te snimke sa prijašnjih turnira. Lipičke mažoretkinje su zabavljale gledatelje i ekipe u Doigravanju, a mini turnir su odigrali i najmlađi lipički hakleri, učenici osnovne škole Lipik.

Nakon konačnog dogovora oko ponovnog dolaska iduće godine, Zabranjeno pušenje je odlučilo iskoristiti ovaj prvi posjet Lipiku i napraviti istinski afterparty u svlačionicama HNK Lipik. Fešta je trajala do ranih jutarnjih sati i nitko nije otišao razočaran.

Pokrovitelj turnira bio je Grad Lipik, generalni sponzor HT Troplast d.o.o. - KBE, a medijski pokrovitelj Pakrački list.
Sponzori: Ribnjačarstvo Poljana d.d., Požeško - slavonska županija, Podravka d.d., Studenac Lipik, Piletić staklo d.o.o., Karlovačka pivovara, Maniva d.o.o., Poljoprivreda Lipik d.d., Budućnost d.d., Mont metal d.o.o., Trgovina Manjana, Polet d.o.o., Metalimpex d.o.o., Lura d.d. - Pepsi , Zdravstveno rekreacijski centar Lipik d.d., Croatiašport Zagreb, Autoprijevoznik Tomislav Pleše, Stragatrans d.o.o., Metalko d.o.o., Elektra Križ - pogon Lipik, Fričer d.o.o., Lipik Glas d.o.o., Ingra Co., Elektrometal d.d., Mik tiskara, Wrigley d.o.o. Hrvatska, Oriflame d.o.o., Final d.o.o., Instalacije d.o.o., Pleper d.o.o., Eling image, Pakrac travel, Limarski obrt Nenad Stojaković, Caffe bar Zelendvor, Kavana No. 2, Caffe bar Conversano, Prodavaonica Dud, Caffe bar Didgeridoo, Bosch servis Ciganović, Sitotisak Edward i Info d.o.o.

Predstavljanje finalista

Predstavljanje finalista

U organizaciji su pomogli: djelatnici, štićenici i civilni ročnici Doma za djecu i mladež Lipik, udruga "Mladi Lipika" i njeni aktivni članovi, mažoretkinje Grada Lipika, djelatnici Elektre Lipik (elektrika), dečki iz "Mont metala"(tribine), osoblje Caffe bara "Zelendvor", HNK "Lipik"(svlačionice), djelatnici tiskare "Mik", HTV - studio Bjelovar, Večernji list, ekipa stranice www.novilipik.com, Policijska postaja Pakrac, Marija Barać, Željka Bukvić, Edo Demiri, Nina Đolić, Mario Egredžija, Darian Husko, Dejan Iličić, Gordan Janković, Stanislava Knežević, Tomislav Kovačić, Branislav Laninović, Dean Nagy, Mario Nakić, Ivona Pavković, Goran Pušćenik, Nevija Skalnik, Marino Straga, Nina Straga, Jerko Stričević i Martina Zanetti.

Poredak nakon kvalifikacijskog dijela turnira
Skupina A Skupina B Skupina C
1. ZG Prom
2. HSLS
3. INFO i zvijezde
4. Mladi Lipika
5. Olimpivci
1. Daruvar
2. Toxic 2
3. Fast
4. Zelendvor
5. Stars
1. Naturalna mistika
2. Pošast
3. Rekonvalescenti
4. INORA

Challenger turnir - za playoff
Skupina D Skupina E
1. INORA (Lipik, Pakrac)
2. Mladi Lipika (Lipik)
3. Olimpivci (Lipik, Pakrac)
4. Stars (Lipik)
1. INFO i zvijezde (Virje, Koprivnica, Lipik)
2. Rekonvalescenti (Lipik, Pakrac)
3. Fast (Daruvar)
4. Zelendvor (Lipik)
Skupina F Skupina G
1. HSLS (Kutina, Novska)
2. Pošast (Zagreb)
3. Toxic 2 (Nova Gradiška)
4. Požega (Požega)
1. ZG Prom (Zagreb)
2. Džinovska djeca (Bjelovar, Virovitica)
3. Naturalna mistika (Zagreb)
4. Daruvar (Daruvar)

Playoff
1 / 8 1 / 4 1 / 2 Finale 1 / 2 1 / 4 1 / 8
ZG Prom           Nat. mistika
21 : 16 ZG Prom       Nat. mistika 21 : 4
Stars           Mladi Lipika
  21 : 10 ZG Prom   Pošast 11 : 15  
Požega           Pošast
0 : 2 INFO       Pošast 21 : 13
INFO     ZG Prom     Fast
    21:10 21:13 8 : 5, prekid 18:21 16:21    
HSLS     Džin. djeca     Toxic 2
21 : 8 HSLS       Toxic 2 21 : 18
Zelendvor           Rekonvalescenti
  18 : 21 Daruvar   Džin. djeca 17 : 21  
Daruvar           Džin. djeca
21 : 11 Daruvar       Džin. djeca 21 : 10
INORA           Olimpivci